BLOG

W jaki sposób z płyt powstają meble?

Płyty meblowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, sklejka, płyty wiórowe i inne materiały kompozytowe. Do wyprodukowania wysokiej jakości mebli potrzebne są solidnie wykonane płyty, które będą odporne na uszkodzenia. Na czym dokładnie polega produkcja mebli z płyt? Czym powinny wyróżniać się płyty meblowe? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Czytaj dalej

Czym powinny się wyróżniać fronty meblowe?

Urządzanie mieszkania jest jednocześnie przyjemne i wymagające. Z jednej strony możesz cieszyć się zakupem wymarzonych mebli i planowaniem ich ustawienia, a z drugiej zastanawiasz się nad tym, jakie wybrać, by służyły przez lata. Przy ich doborze warto szczególną uwagę poświęcić frontom, gdyż to one są najbardziej widoczne i wyeksponowane.

Czytaj dalej

Jakie są różnice między płytami MDF i płytami wiórowymi?

Płyty MDF i wiórowe wizualnie są całkiem podobne, jednak dzielą je pewne różnice. Wpływają one z kolei na możliwe zastosowania tych komponentów.

Czytaj dalej

Jak dopasować wymiary szafy do swoich potrzeb?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważny jest wybór odpowiedniej szafy. Należy mieć na uwadze, że mebel ten znacząco ułatwia zachowanie porządku oraz dobrą organizację. Nietrafny zakup może więc nieco utrudnić przemyślane składowanie swoich przedmiotów osobistych, takich jak odzież, akcesoria i tym podobne. Z tego względu szafa powinna być dostosowana do potrzeb swojego przyszłego użytkownika.

Czytaj dalej

Rola płyt MDF i HDF w przemyśle meblarskim

Nie ulega wątpliwości, że meblarstwo jest jedną z najprężniej rozwijających się branż na rynku. Zapotrzebowanie na meble stale rośnie, toteż producenci proponują swoim konsumentom najróżniejsze projekty. Współcześnie ogromną popularnością cieszą się wyroby z płyt MDF oraz HDF. Co musisz o nich wiedzieć?

Czytaj dalej

Dlaczego kuchnie na wymiar są tak popularne?

Umeblowanie kuchni powinno być bardzo dobrze przemyślane. Wynika to z faktu, że z jej potencjalny remont przysparza z reguły wiele trudności. Nie chodzi tu tylko o wszechobecny bałagan związany z gruntowną renowacją, ale przede wszystkim o brak dostępu do przestrzeni, w której na co dzień przygotowuje się posiłki.

Czytaj dalej