Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważny jest wybór odpowiedniej szafy. Należy mieć na uwadze, że mebel ten znacząco ułatwia zachowanie porządku oraz dobrą organizację. Nietrafny zakup może więc nieco utrudnić przemyślane składowanie swoich przedmiotów osobistych, takich jak odzież, akcesoria i tym podobne. Z tego względu szafa powinna być dostosowana do potrzeb swojego przyszłego użytkownika.

Co wziąć pod uwagę, wybierając wymiary szafy?

Zupełnie podstawowym czynnikiem jest oczywiście ilość wolnego miejsca, którym dysponujesz. Na samym początku warto przemyśleć, gdzie powinna stać szafa. Jeżeli w wybranym pokoju są wnęki, najlepiej je wykorzystać. W praktyce są one zupełnie bezużyteczne, a umieszczenie w nich mebla pozwoli na zaoszczędzenie wolnej przestrzeni. To szczególnie istotne w przypadku małych pokoi, w których każdy centymetr ma znacznie.

Warto także zastanowić się, co będzie przechowywane w szafie. Jeżeli mają to być ubrania, jej głębokość powinna wynosić co najmniej 70 centymetrów. Aby móc bezproblemowo powiesić dłużą odzież, np. sukienki czy kurtki, zdecyduj się na wysokość minimum 150 centymetrów. Optymalne okaże się jednak 170 centymetrów. Wówczas unikniesz gniecenia się materiałów. Przestrzeń między półkami powinna wynosić z kolei 30-35 cm, co ułatwi wyjmowanie i wkładanie przedmiotów.

Jeżeli jednak Twoja szafa ma pełnić inną funkcję niż garderoba, warto zdać się na wiedzę specjalistów. Zajmując się produkcją mebli w Krakowie, zawsze zbieramy szczegółowe informacje od naszych klientów. Wówczas biorąc pod uwagę ich wizję, proponujemy drobne zmiany, które wpłyną korzystnie na użytkowanie mebla. Dzięki bogatemu doświadczeniu doskonale wiemy, jak zaprojektować funkcjonalną szafę.

Biorąc pod uwagę powyższe, warto mieć na uwadze, że najlepszym wyborem okaże się zakup szafy na wymiar. Gotowe meble z popularnych sieciówek są niekiedy nieustawne i zwyczajnie marnują wolną przestrzeń. Zamawiając szafę, możesz uwzględnić wszystkie swoje potrzeby.