Urządzanie mieszkania jest jednocześnie przyjemne i wymagające. Z jednej strony możesz cieszyć się zakupem wymarzonych mebli i planowaniem ich ustawienia, a z drugiej zastanawiasz się nad tym, jakie wybrać, by służyły przez lata. Przy ich doborze warto szczególną uwagę poświęcić frontom, gdyż to one są najbardziej widoczne i wyeksponowane.

Jakie powinny być trwałe fronty meblowe?

Wybierając fronty, warto jest zwrócić uwagę, na kilka istotnych aspektów. Oczywiście, powinny być one przede wszystkim spójne z pozostałą zabudową. Ponadto ważne jest, by były łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na ewentualne uszkodzenia. Do tego istotny jest materiał, z jakiego zostały lub zostaną wykonane. Na rynku, dostępnych jest wiele firm oferujących profesjonalną zabudowę. Jedną z nich jest Dorpol zajmująca się produkcją mebli w Krakowie. W tym przypadku zabudowa meblowa razem z frontami wykonywana jest z płyt MDF i HDF. Wyróżniają się one dużą wytrzymałością, a także twardością, co przekłada się na ich trwałość. Fronty wykonane z MDF i HDF mogą być laminowane, lakierowane czy też foliowane. Dodatkowo warto wiedzieć, że płyty HDF wykazują większą odporność na wilgoć, a przy tym są cieńsze, więc idealnie nadają się na fronty do mebli łazienkowych.

Jak dopasować fronty do mebli?

Aby fronty były jak najlepiej dopasowane do mebli i wnętrza, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Bardzo ważne jest to, w jakim kolorze są meble oraz ściany – barwa frontów będzie miała tutaj kluczowe znaczenie dla stylu i estetyki całego pomieszczeni a. Istotny jest również rozmiar pomieszczenia – ciemne fronty pomniejszą wizualnie pokój, a jasne powiększą. Powiększająco podziałają również fronty z połyskiem. Z kolei matowe dobrze będą prezentować się w dużych i jasnych pomieszczeniach.