Wystrój hotelu jest jednym z najważniejszych czynników, które determinują jego sukces. Nie ulega bowiem wątpliwości, że potencjalni goście poszukują estetycznych miejsc, w których miło spędzą swój wyjazd. Szczególnej uwagi wymaga dobór mebli, które stanowią dominującą część całego wystroju.

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble hotelowe?

Pokoje hotelowe wystawione są na wzmożoną eksploatację. Pojawia się w nich wielu gości, a jednocześnie wymagają one bardzo częstego sprzątania. Z tego względu należy zwrócić szczególną uwagę na jakość mebli hotelowych. Niesolidne wyposażenie szybko ulegnie zniszczeniu, przez co konieczna będzie jego kosztowna wymiana.

Pokoje hotelowe najczęściej nie przekraczają 20 metrów kwadratowych. Aby przestrzeń była funkcjonalna, należy dobrze zaplanować rozkład oraz rodzaj umeblowania. Zajmujemy się produkcją mebli w Krakowie i zawsze podpowiadamy naszym klientom, że warto zdecydować się na meble na wymiar. Wówczas można dopasować ich wygląd nie tylko do własnej wizji, ale także do cech szczególnych danego wnętrza, wykorzystując każdy wolny centymetr.

Nie od dziś wiadomo, jak szybko zmieniają się trendy w dekoratorstwie oraz urządzaniu wnętrz. Podpowiadamy, że bezpieczniej jest wybrać ponadczasowe meble, które zawsze będą na czasie. Wystrój zawsze można uzupełnić efektownymi dodatkami, co nie będzie szczególnie kosztowne w porównaniu do potencjalnej wymiany umeblowania. Dzięki temu wnętrze hotelu nawet z biegiem czasu będzie tak samo ujmujące, jak w pierwszych dniach funkcjonowania.

Jakie meble muszą znaleźć się w pokoju hotelowym?

Warto wspomnieć także o optymalnym zakresie wyposażenia, które sprawi, że pomieszczenie będzie możliwie jak najbardziej funkcjonalne. Nie ulega wątpliwości, że zupełną podstawą jest komfortowe łóżko. Trudno przecież wyobrazić sobie pokój hotelowy bez tego mebla. Niemniej istotna okaże się pojemna i funkcjonalna szafa, która pomieści wszelkie przedmioty osobiste gości.

W pokoju hotelowym powinny znaleźć się także:

  • biurko oraz krzesło,
  • szafka lub stolik nocny,
  • stolik kawowy,
  • meble łazienkowe.